fbpx

KASIA

Kasia Kordylewska – Pomysłodawczyni i autorka programu WATAHA. Kulturolożka, (UAM), Life Navigatorka (Integralna Psychoterapia Gestalt, The Art and Science of Coaching Erikson College International, Instytut NLP, Foundation for Shamanic Studies by Michael Harner). Certyfikowana lektorka Metody Oddychania Integratywnego Zdeny Kmuničkovej. Współzałożycielka Instytutu Terapii Transpersonalnej w Pradze oraz Fundacji Wolf Zone. Bada analogie pomiędzy zachowaniem wilczych watah a życiem społecznym człowieka (w strukturach formalnych, np. w korporacjach). Aktywna w podróży donikąd. Mama dwójki dorosłych już dzieci oraz wielu projektów.

W momencie mojego największego życiowego kryzysu, w ogromnym chaosie emocji i uczuć, w samym środku życiowej burzy, stojąc na wysokiej Skarpie w centrum miasta, poczułam wiatr wiejący od pola. Wiedziałam, że muszę podążać za tym odczuciem – jechać tam, skąd słyszę wołanie. “Skazać się” na samotność i na bezruch, który tam panuje. Na długie dni i noce, które miałam spędzić sama ze sobą, z dala od innych ludzi, obserwując wilki. I doświadczając metody leśnego kręgu, z której zrodził się pomysł na Watahę oraz Wolf Zen.

WOJTEK

Wojciech Eichelberger – psychoterapeuta, trener i doradca biznesu. Jako współtwórca i dyrektor Instytutu Psychoimmunologii (IPSI) w Warszawie zajmuję się m.in. profilaktyką przeciążenia i wypalenia stresem. Wraz z oddanymi współpracownikami stworzyłem również platformę Positive Life, która udostępnia unikalne narzędzia do indywidualnego treningu online ważnych kompetencji psychologicznych.

W swoich projektach szkoleniowych i terapeutycznych odwołuję się do koncepcji terapii integralnej, która oprócz psychiki bierze pod uwagę ciało, energię i duchowość człowieka.

Napisałem kilka książek, które możesz przeczytać, m.in. „Pomóż sobie, daj światu odetchnąć”, „Superwizja”, „Kobieta bez winy i wstydu”, „O co pytają dzieci? O miłości i wychowaniu”,”Elementarz Wojciecha Eichelbergera dla kobiety i mężczyzny”. Jestem również współautorem wielu publikacji – jeśli masz ochotę się z nimi zapoznać, zerknij tutaj. Kocham żeglarstwo, konie, góry, narty, sporty walki. Jestem szczęśliwym ojcem dwóch synów.

JURAS

Jerzy Łącki – absolwent SGH, Akademii Psychologii Przywództwa Jacka Santorskiego, a także programu Wataha. Studiuje psychologię społeczną. Entuzjasta i praktyk metody oddychania integratywnego. Współzałożyciel Fundacji Wolf Zone. W ciągu 25 lat wspinania się po szczeblach korporacyjnej kariery, zwiedził świat – od Azji, przez Afrykę, po obydwie Ameryki. I zgubił dziką część siebie…

Przez lata wydawało mi się, że szukam siebie, że siebie znam, że umiem się zatrzymać. Szukałem siebie w sportach ekstremalnych, Himalajach, żeglując przez Atlantyk. Przed kilkoma laty zacząłem uświadamiać sobie, że jednak coś jest nie tak, że biegnę już na złamanie karku… Kiedy dobiegłem w głuszę Bieszczad spotkałem na swojej drodze wspaniałych ludzi, wszystko zaczęło się zmieniać.

Przeszedłem kilkuletni trening w „Wilczej Watasze”, świat zwolnił, ja zwolniłem. Wreszcie znowu spotkałem „swoje ja”, przez lata wypierane przez nie moje „super ja”. Życie zaczęło inaczej smakować. Poczułem dziki zew – tę część mnie, która czuje i marzy. To jeden z powodów, dla których angażuję się w projekty, „przywracające człowieka naturze”. Oddaję siebie i innych naturze. Świadomie do niej powracam i wspieram innych na tej drodze.

ANETA

Aneta Mistelska – artystka, aktorka, trenerka jogi, terapeutka ruchem, tańcem, śpiewem, performerka.

Na podstawie swoich doświadczeń w poszukiwaniu siebie, poznając wielu nauczycieli (joga, śpiew, medytacje) stworzyłam własną metodę pracy z ciałem w podążaniu za oddechem i rozluźnieniem oraz relaksacją. Od 2005 r. prowadzę zajęcia z jogi, pracy z ciałem i energią. Bliskie mi są taniec spontaniczny, gra misach, bębnach oraz śpiew. W swojej wędrówce przez życie przeszłam przez różne gatunki muzyczne, które doprowadziły mnie do odkrycia własnej drogi do śpiewu intuicyjnego – śpiewu własnej duszy. Współtworzę wiele projektów edukacyjnych (teatr) i muzycznych. W swojej pracy łączę wiele form ekspresji twórczej; malowanie mandali, medytacje, śpiew, ruch, świadomy dotyk, Reiki oraz etiudy teatralne. Jestem w ciągłym procesie podążania za głosem intuicji, prawdą mojej duszy w zgodzie z naturą i poszanowaniem wszystkich istnień, radością życia we wszystkich jego przejawach.

GRZESIEK

Grzegorz Sirociuk – Przewodnik Beskidzki (uprawnienia państwowe), Przewodnik Bieszczadzkiego Parku Narodowego, Instruktor Survivalu, uczestnik kursu surviwalu w Wielkiej Brytanii w szkole Ray Mearsa (Woodlore school of wilderness bushcraft) instruktor SKPB Warszawa. Swoje doświadczenie górskie zdobywał na wielu wyjazdach w kraju i za granicą zdobywając m.in Mont Blanc. Od kilku lat prowadzi obozy wędrowne, warsztaty zielarskie oraz rajdy konne.

SYRIUSZ

Łukasz Stanek – artysta, performer, twórca teatralny, tancerz, aktywista i artysta klimatyczny, żeglarz oceaniczny, pisarz. Z pierwszego wykształcenia – ex-adwokat i negocjator, doradzający spółkom giełdowym i branży energetycznej.

Najpierw popłynąłem przez Atlantyk, potem pojechałem z Kasią i Wojtkiem w Bieszczady, nie raz. Potem zamknąłem warszawskie sprawy na dobre, kancelarię, fundacje, galerię. I wyjechałem. Ostatnie półtora roku spędziłem w Szwecji i na ulicach europejskich miast, gdzie pracowałem, trenowałem, działałem, w teatrze, w naturze, na akcjach. Pracuję też z końmi, patrząc na struktury niehierarchiczne, ucząc się jak nie rezygnując z siły indywidualnej, współtworzyć silną i wrażliwą wspólnotę.

Zacząłem od totalnej regeneracji tożsamości. Przypatrywałem się tym wszystkim postaciom z mojej kolekcji, którymi grałem życie. Część zostawiam, gdy będziecie mnie potrzebowali, że do rany przyłóż. Mam kilka nowych, nie wszyscy mili. Podziękowałem z czułością temu, który chodził po Warszawie i udawał, że rozmawia przez telefon, gdy czuł się bezbronny.

Skończyłem studia i naukę, w szkołach, warsztatach, treningach, kursach i studiach. Stałem się człowiekiem, który zobaczył własną drogę i zamiast być wleczonym, daje się jej prowadzić. Czasem prowadzi innych.

Pokazuję przez taniec, ruch, teatr, sztukę to co widzę, to co czuję, to co jest. Zadaję pytania, przyznaję się do nie wiem. Szukam głębiej. Tam gdzie sztuka nie wystarcza, działam jako aktywista społeczny i klimatyczny, projektując akcje, śpiąc i tańcząc na ulicach miast. Czasem zamykają mnie w areszcie.

Wolf Zen i habitat? Jestem wilkiem tej watahy, od samego początku. To moje miejsce, w którym nie szukam pasterza, żeby mnie pasł, tylko spotkania i wymiany. Zmiana naprawdę jest możliwa, chociaż jest trudna.
A dalej? Na czym stoi żółw, na którym leży ziemia? – Dalej? Żółwie, aż do końca.

PIOTR

Przedsiębiorca działający w branży telewizyjnej, wychowany w warsztacie ślusarskim, dziwnym zbiegiem okoliczności ukończył psychologię🙂

Odkryłem Krywe 6 lat temu, jest w nim jakaś magia która pomimo wielu przeciwności ściąga mnie w to miejsce co roku. Jest to moje miejsce mocy. Odpoczywam tu regeneruję się oraz dzielę się swoją historią z innymi. Kilka lat temu spotkałem Wojtka Eichelbergera oraz Wima Hofa, te doświadczenia głęboko zainspirowały mnie korzyściami płynącymi ze zmiany wzorców oddychania w radzeniu sobie ze stanami psychicznymi, emocjonalnymi oraz przełamywaniem blokad emocjonalnych. Dzięki tym technikom udało mi się wyleczyć nękające mnie schorzenia neurologiczne. Dlatego tak chętnie dzielę się nimi z innymi. Nieustannie badam, w jaki sposób możemy skorzystać z naukowego i duchowego podejścia świadomego oddychania.

ULA

Urszula Wojtkowiak – certyfikowana trenerka metody pracy z ciałem GYROKINESIS® oraz GYROTONIC®, instruktorka zajęć Dance for PD ®, pracuje ze studentami na kierunku Somatyka w tańcu i terapii w Akademii Muzycznej w Łodzi oraz w Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, współpracuje z Fundacją Wolfzen. Jest tancerką i instruktorką tanga argentyńskiego, aktorką i muzykiem. Ukończyła Akademię Teatralną DAMU w Pradze, Uniwersytet Jagielloński oraz Akademię Praktyk Teatralnych Gardzienice. Wykorzystując terapeutyczne aspekty techniki GYROKINESIS® oraz inne kreatywne narzędzia pracy, prowadzi zajęcia z osobami zawodowo zajmującymi się ruchem, jaki i spędzającymi wiele czasu w pozycji siedzącej i wszystkim potrzebującymi przyjemnej aktywacji ciała i wzmocnienia kręgosłupa.

Uwielbiam podróże, poznawanie, oswajanie. Każde miejsce, w którym mieszkałam – Paryż, Londyn, Praga, Rzym teraz Warszawa stało się moim domem, każde z nich dało mi pole do popisu jak i możliwość zmierzania się z własnymi lękami, każde z nich wlało we mnie inne smaki, kolory, temperament  i sposób patrzenia na świat. Ufam swojej intuicji, staram się pielęgnować energię twórczą w otoczeniu ludzi, którzy ogrzewają swoim ciepłem i nawzajem wspierają, jak czynią to wilki. Kocham tango, muzykowanie i jazdę konno po Bieszczadach.

IZA

Iza Grzybowska – pozytywnie zakręcona, świetnie zorganizowana. Lubi tańczyć, w rytmie Zumby wygina śmiało ciało, kocha psy. Szczególnie Bursztyna:) Zapisuje, organizuje, koresponduje, informuje… Dba o to, żebyście trafili we właściwe miejsce, we właściwym czasie. Zawsze pomocna i uśmiechnięta. Po prostu Iza:)