fbpx

Wolfzen dla biznesu

To, czego doświadcza jeden z członków wilczej watahy przeciera szlak wszystkim pozostałym. Dlatego też doświadczenie osobiste – odpowiednio zintegrowane i opowiedziane, służyć może wspólnej sprawie, jaką jest optymalne wykorzystanie potencjałów, które każdy z nas wnosi do Zespołu. 

Wilczy Zen dla firm skierowany jest do właścicieli firm, szefów zespołów, managerów i dyrektorów oraz szefów HR, dla których harmonia pomiędzy rozwojem firmy i rozwojem ludzi jest istotną wartością.

Członkowie Twojego Zespołu będą mogli rozwinąć szereg umiejętności

Na podstawie wspólnej oceny potrzeb i kondycji Twojego zespołu, skomponujemy dedykowany program i dobierzemy właściwe narzędzia.

Nauczą się zarządzać stresem i będą łatwiej radzić sobie z konfliktami, dzięki czemu efektywność pracy w zespole wzrośnie.

Nauczą się lepiej komunikować, rozwinie się ich uważność (mindfulness) oraz koncentracja – dzięki czemu zwiększy się ich skuteczność biznesowa.

Poprzez trening mentalny i obcowanie z szerszymi ideami rozwiną zdolności strategicznego myślenia.

Odpoczną, nabiorą wigoru i energii.

Na skutek obcowania z naturą oraz wspólnych działań poczują, czym jest prawdziwa integracja oraz współdziałanie.

Odkryją radość i satysfakcję płynące z pozytywnych wzmocnień w grupie, ze wzajemnego wsparcia oraz rozwijania swoich talentów.

Nauczą się dbać o zasoby energii i zaangażowanie – grupy oraz swoje własne.

Niczym wilki

Razem pracujemy, przechodzimy przez trudności, bawimy się i odpoczywamy. Zawiązują się dojrzałe relacje. Stajemy się obecni i czujni oraz zyskujemy dostęp do treści nieświadomych i intuicji. Dzień za dniem zakorzeniamy się w dzikości, empatii oraz szacunku do przyrody i siebie nawzajem. To zaś sprawia, że dojrzewa w nas gotowość do działania, rośnie odpowiedzialność i zaangażowanie. Stajemy się cierpliwymi uczniami natury – dobrymi strategami.

W czasie warsztatów poznamy zagadnienia związane z psychologią kreatywnego rozwiązywania problemów, rozwiniemy empatię oraz umiejętności uważnego słuchania, nauczymy się określać swoją rolę w zespole (watasze), będziemy uczyć się zatrzymania i wyciszenia (Wolf Zen) oraz praktycznego zastosowania intuicji. Oprócz tego rozwiniemy zdolność udzielania i otrzymywania wsparcia oraz będziemy poszerzać nasze umiejętności w zakresie słuchania i okazywania empatii. Poza tym udamy się na odosobnienie i poznamy podstawowe techniki medytacyjne. Nie zabraknie też ruchu! Wszystko to w nieformalnej atmosferze nastawionej na współdziałanie, z szacunkiem do człowieka i do natury.

Wilczy zen najwięcej korzyści przynosi

Managerom XXI wieku

Managerom, którzy chcą mądrze zadbać o siebie i swój zespół, zgodnie z maksymą “zadbaj o swoich ludzi, oni zadbają o Twoich klientów”. Szefom, którzy nie boją się ponadprzeciętnych wyzwań i nie wahają się użyć nieszablonowych rozwiązań.

Dobrym duchom zespołów

Członkom zespołów, kierowanych przez świadomych managerów. Ludzi, którzy cenią sobie współpracę, szacunek dla siebie i innych, są świadomi swoich silnych stron. Mają odwagę przyznać się do słabszych i pracować nad nimi.

Przedsiębiorcom z wizją lepszego świata

którzy śmiało idą w stronę samodzielnej, turkusowej organizacji. Którzy oczekują od  swoich ludzi autonomii, odwagi i odpowiedzialności więc czują potrzebę własnego, głębokiego rozwoju. Rola samca alfa w stadzie wymaga wyjątkowych umiejętności i doświadczenia.

Szefom HR, którzy chcą czegoś więcej

dla których harmonia pomiędzy rozwojem firmy i rozwojem ludzi jest istotną wartością.

Zapomnij o Zen w biznesie jeśli:

Chcesz zmiany, ale bez wysiłku i dyscypliny.
Samo się nie zatrzyma, nie zmieni i nie wytrzyma. Nikt za Ciebie nie skruszy oporu ani nie przekroczy lęku. Bez Twojego zaangażowanego działania nie będzie efektów.

Szukasz na zewnątrz, zamiast w sobie…
Na warsztatach Wolf Zen idziemy wgłąb, bez oglądania się na zewnętrzne wymówki czy usprawiedliwienia. Dbamy wprawdzie o sprzyjające warunki, lecz to nie one decydują o zmianie, tylko wewnętrzne skupienie i rosnące zaufanie do samego siebie.

Chcesz zostać superbohaterem!
Mozolny budowniczym własnego ego mówimy życzliwe nie. Nie tutaj, nie z nami, nie tą metodą.

Chcesz stuningować swoich ludzi na swój obraz i podobieństwo.
To nie fabryka trybików, z których powstanie bezduszna machina. Tu wykuwa się charakter, odwagę i siłę. Potęga, jeśli umiesz z nią współpracować.

Wracając do lasu

Las przygotowuje dla nas nieoczekiwane sytuacje, w których możemy poddać próbie własną inwencję i kreatywność. Mamy tutaj możliwość obserwowania sposobów w jaki zazwyczaj reagujemy, które oferują nam automatyczne rozwiązania danej sytuacji. Ale mamy tutaj również możliwość zrozumienia, że w stosunku do danych kwestii możemy postępować także inaczej. Kiedy kroczymy przez cichy las, nasze mózgi zaczynają odbierać inne częstotliwości. Z początku staramy się walczyć z ogromem naszych chaotycznych myśli, ale kiedy tylko znajdziemy spokój, ich napór stopniowo ucicha. Zaczniemy myśleć jasno i będziemy czuć się oczyszczeni.

Zaczniemy uświadamiać sobie kim jesteśmy, dokąd dążymy i czego chcemy. Zaczniemy kreować swój własny świat. Wędrówka przez las jest symbolem naszego życia. Mamy czas. Przychodzimy nieprzygotowani. Odchodzimy przygotowani. Jest to okres, kiedy dojrzewa nasza świadomość. Z leśnej wędrówki powrócimy silniejsi, będziemy znać swój cel i będziemy w stanie wziąć odpowiedzialność za swoje własne życie.

Drogowskazy

Każdego człowieka, każdy zespół i każdą firmę traktujemy wyjątkowo, dlatego też zapraszamy Cię do bezpośredniego kontaktu z nami. Wspólnie zastanowimy się nad tym, co jest najważniejsze dla ludzi tworzących Twój zespół i jak możemy ich wspierać w rozwoju. Porozmawiamy o tym w którą stronę chcesz się z nimi udać. Określimy nad czym i jakimi metodami będziemy razem pracować, ustalimy termin i miejsce spotkania, dostosowane do konkretnych potrzeb.

Kontakt: juras@wolfzen.pl, tel.: +48601805959