fbpx

Droga przez las jest jak samo życie.
Mamy czas.

Przychodzimy nieprzygotowani. Odchodzimy przygotowani. To czas dojrzewania naszej świadomości. Z wyprawy leśnej wracamy wzmocnieni, ukierunkowani i umiemy przejąć odpowiedzialność za swoje życie.

Częścią treningów w Wolf Zen a jest przechodzenie indywidualnej drogi to praca z konkretnymi tematami, które są dla was ważne.

Rozpoznajemy, gdzie właśnie znajdujemy się na naszej wyjątkowej, niepowtarzalnej drodze życia, być może obserwujemy i zamykamy stare, już nie działające, niepotrzebne wzorce. Otwiera się przestrzeń do rytuałów pożegnania się ze starą miłością, z tymi, którzy opuścili nas psychicznie i fizycznie. Będziecie mieli dosyć czasu i możliwości, żeby nasz nawigator poświęcił wam dostatek uwagi, ale też miejsce do przebywania w samotności, w dzikiej przyrodzie.

Metoda dedykowana poszukiwaczom przygód, którzy marzą o absolutnej wolności.

Wolf zen jest praktyką pełnego zaangażowania w życie, na wzór postawy wilków. Sednem metody jest świadome bycie w tym, co jest, które umożliwia przejście ze stanu rozdygotanego umysłu i życiowego chaosu do doświadczania nowego wglądu w rzeczywistość. Wilczy zen, niosąc ze sobą integrację ciała, psychiki i ducha jest jedyną metodą przenoszącą tradycję Zen do przestrzeni dziewiczego środowiska wilka, który jako naturalny mistrz uważności, jest symbolem absolutnego zaangażowania w życie. Jej wyjątkowość polega na przywracaniu człowieka naturze, człowiekowi zaś przywracając jego naturalny stan świadomości.

Cztery filary Wolf Zen

które pomagają rozpuszczać ograniczenia naszego umysłu otwierając przestrzeń do pełnego zaangażowania w życie.

Trening mentalnego wykraczania

poza wysiłek skupiania się na osiąganiu własnego dobrobytu, poprzez świadomą pełną zrozumienia aktywność wykonywaną dla bardziej potrzebujących, tam gdzie nasze działania mogą być użyteczne dla innych istot, dla Ziemi.

Trening pełnego zaangażowania

w to co jest – Medytacja Wolf Zen.

Trening otwartości umysłu,

czyli poszerzanie wzorców postrzegania, poprzez kontakt z myślą, ideami myślicieli, filozofów, mistrzów, artystów oraz ze świadomością transpersonalną.

Trening aktywności fizycznej,

w formie pracy fizycznej, ćwiczeń, treningu.

Wyprawa pełna przygód,

podczas której obserwujemy nieznane obszary dzikiej przyrody, otwiera niepoznane dotąd tereny w nas samych. Tereny, gdzie nic nie zakłóca naszego spokoju, gdzie jesteśmy skupieni w wewnętrznej ciszy, gdzie wkraczamy do przestrzeni, w której możemy liczyć tylko sami na siebie, bierzemy odpowiedzialność i uczymy się być twórcami sytuacji życiowych. Podczas magicznych spotkań na łonie natury, nad przejmującym krajobrazem nadchodzą wspomnienia własnych marzeń, uświadamiamy sobie swoje pragnienia. Uczymy się nazywać swoje zamiary. W lesie spotykają nas niespodziewane sytuacje, w których możemy wypróbować swoją kreatywność i pomysłowość.

Mamy możliwość obserwowania sposobów naszych codziennych reakcji, które oferują automatyczne rozwiązania, mamy też dostatek przestrzeni, by zrozumieć, że można podejść do wielu spraw inaczej. Spacerując cichym lasem, czujemy, że nasz mózg zaczyna pracować na innej częstotliwości. Na początku borykamy się z nadmiarem myśli nieuczesanych, ale z chwilą wyciszenia ich napór stopniowo opada. Zaczyna robić się jasno i czujemy się oczyszczeni.

Na wilczej ścieżce poznasz i rozwiniesz transformujące techniki

Odosobnienie zen

pomaga wyhamować i wrócić do własnego, naturalnego rytmu. Wyjść z chaosu, uspokoić „małpi” umysł i wyostrzyć zmysły. Otworzyć się na czucie – wtedy pojawia się uważność oraz odwaga i ochota na więcej…

Techniki medytacyjne

praktyka uważności, która pozwala wejrzeć głębiej w to, co jest. Dzięki technikom oraz dyscyplinie możemy rozeznać się w granicach własnego postrzegania – otworzyć umysł i serce. Zakorzenić się w ciele i w byciu.

Rytuały szamańskie

zabierają nas w krainy indywidualnej i zbiorowej nieświadomości. Pozwalają też zajrzeć za zasłonę tego, co umownie nazywamy rzeczywistością. Zobaczyć, jak bogate i pełne jest to, co jest.

Metody psychologii transpersonalnej

uczą, jak głębiej tym wszystkim odetchnąć i jak zachować spokój. Wspomagają integrację emocji oraz płynne poruszanie się poza granicami komfortu. Na dzikiej, wilczej wolności.

Dzięki praktyce WOLF ZEN:

Odzyskasz
marzenia
Spojrzysz na życie łaskawiej
Wzmocni się twoja sprawczość
Przepakujesz plecak zobowiązań
Pozbędziesz się zbędnego balastu
Wreszcie
odpoczniesz

Zaczynamy sobie uświadamiać, KIM JESTEŚMY, DOKĄD ZMIERZAMY i CZEGO CHCEMY. Zaczynamy STWARZAĆ SWÓJ WŁASNY ŚWIAT. Droga przez las jest jak samo życie. Mamy czas. Przychodzimy nieprzygotowani. Odchodzimy przygotowani. To okres dojrzewania naszej świadomości. Z podróży przez las wracamy wzmocnieni, znamy swe kierunek naszej drogi i potrafimy przejąć odpowiedzialność za swoje życie.