fbpx

Wataha

Gdzie podziała się dzikość, apetyt na życie i odwaga podążania za głosem serca? Zapytaj wilczycę w sobie oraz inne wilczyce. Spotkajmy się w kręgu! Nie musisz być z tym sama… Razem możemy widzieć jaśniej i słyszeć więcej – czas sobie przypomnieć, że jesteśmy siostrami. A Ty jesteś jedną z nas.

Zapraszamy Cię na intensywny tygodniowy pobyt na łonie natury – w kręgu kobiet, w pobliżu wilczej watahy. Wyruszymy w drogę do lasu – “za Tą, Która Wie”… Niech to będzie Twój święty czas, w którym widzisz i opatrujesz rany, a także sięgasz po jeszcze nieodkryte skarby swojego potencjału. Krąg kobiet to przestrzeń aktywizacji mocy – bezpieczne miejsce na wyjątkowe zmiany i podjęcie decyzji o dalszej drodze.

Wilczym tropem

Wataha dla kobiet jest trzyletnim, interpersonalnym treningiem. Coroczne spotkania w kobiecym kręgu, pośród dziewiczej przyrody, są programem rozwojowym na kilka lat.

Posłużymy się pradawnymi szamańskimi technikami. Nauczymy się ich używać w życiu codziennym – tak by stały się pomocnym narzędziem w uzdrawianiu siebie oraz świata. Dzięki nim poznamy swoich sprzymierzeńców – przodków i przodkinie, duchy przyrody oraz zwierzęta mocy – i wyruszymy w drogę. 

 • Dowiemy się co oznacza chodzić po własnych śladach. Złapiemy głęboki oddech, wsłuchamy się w głos serca – odnowimy swoją duszę. Z wyprawy powrócimy mocniejsze i świadome tej mocy. 
 • Dotkniemy aspektu nieagresywnej niezależności i samodzielności, która uwalnia mężczyzn od roli opiekunów i wybawców, nie kastrując ich zarazem. Zbadamy też dynamikę naszej relacji ze światem – tak, byśmy mogły bez gniewu i strachu kreować swoje miejsce na Ziemi, w zgodzie z Jej naturalnym rytmem. 
 • Zyskamy wgląd w to, kim jesteśmy, co chcemy i dokąd zmierzamy. Odnajdziemy swoje miejsce we watasze. Wspólnie będziemy odkrywać i rozwijać swoją intencję. 
 • Zbadamy odciśnięte w nas ślady matki i ojca oraz wzorce kulturowe i same zdecydujemy, co z tego chcemy pozostawić, z czego chcemy czerpać, a co już przestało pełnić swoją funkcję. 
 • Nauczymy się tworzyć rytuały, które zakorzenią nas w pełni świadomej kobiecości.
 • Pozwolimy odpłynąć wszystkiemu temu, co zabrania nam żyć w harmonii. 

Wszystko to z dbałością o równowagę między energią tego, co we wszechświecie kobiece i męskie oraz w głębokim szacunku do rytmów przyrody oraz naszych ciał.

Na czele WATAHY stoją przewodnicy – Kasia Kordylewska i Wojciech Eichelberger. Oboje razem albo któreś z nich samodzielnie – przy wsparciu innego navigatora lub navigatorki, wywodzących się ze starszyzny grupy – biorą odpowiedzialność za przewodnictwo wilczego stada i prowadzą je przez ostępy lasu i psychiki. Wojciech dołącza w drugim i/lub trzecim roku.

Dołączając do Watahy

Wyruszysz w fascynującą podróż w poszukiwaniu archetypu Dzikiej Kobiety.

Nauczysz się dbać o zasoby energii i zaangażowanie – grupy oraz swoje własne.

Nauczysz się rozpoznawać nowe talenty i potencjały – zarówno u siebie jak i u innych Wilczyc.

Odpoczniesz oraz nabierzesz wigoru i energii na kolejny etap swojego życia.

Zawiążesz dojrzałe przyjaźnie i doświadczysz co to mądra wspólnota oraz moc kobiecego kręgu.

Zasmakujesz radości współdziałania oraz przygód współtworzenia.

Staniesz się dobrym strategiem i cierpliwą uczennicą własnej dzikości.

Wracając do lasu

Las przygotowuje dla nas nieoczekiwane sytuacje, w których możemy poddać próbie własną inwencję i kreatywność. Mamy tutaj możliwość obserwowania sposobów w jaki zazwyczaj reagujemy, które oferują nam automatyczne rozwiązania danej sytuacji. Ale mamy tutaj również możliwość zrozumienia, że w stosunku do danych kwestii możemy postępować także inaczej. Kiedy kroczymy przez cichy las, nasze mózgi zaczynają odbierać inne częstotliwości. Z początku staramy się walczyć z ogromem naszych chaotycznych myśli, ale kiedy tylko znajdziemy spokój, ich napór stopniowo ucicha. Zaczniemy myśleć jasno i będziemy czuć się oczyszczeni.

Zaczniemy uświadamiać sobie kim jesteśmy, dokąd dążymy i czego chcemy. Zaczniemy kreować swój własny świat. Wędrówka przez las jest symbolem naszego życia. Mamy czas. Przychodzimy nieprzygotowani. Odchodzimy przygotowani. Jest to okres, kiedy dojrzewa nasza świadomość. Z leśnej wędrówki powrócimy silniejsi, będziemy znać swój cel i będziemy w stanie wziąć odpowiedzialność za swoje własne życie.

Warsztaty odbywają się w Bieszczadach, w warunkach zbliżonych do survivalowych, w miejscu sprzyjającym docenieniu prostoty życia oraz odnalezieniu się w bliskim kontakcie z dziką naturą. Surowe warunki uczą nas:

 • Odwagi, odporności, uważności, kooperacji, odpowiedzialności oraz współodpowiedzialności.
 • Dają też poczucie, że to co w danej chwili robię niesie w sobie niezaprzeczalny sens i jednoczesny pożytek dla mnie i dla społeczności.
 • Doceniać wartości i zachowania proekologiczne, sprzyjając odkrywaniu oczywistej prawdy, że to co jest dobre dla środowiska jest również dobre dla mnie.

Dla kogo jest Wataha

Wataha to propozycja dla tych, które właśnie doświadczają życiowego kryzysu lub słyszą wołanie (a czasem wycie) swojego wewnętrznego ja. Wołanie o inne życie, o więcej pasji i o autentyczne relacje. O miłość własną, a przede wszystkim o czas poza czasem…

Zapomnij o Watasze jeśli:

Jesteś roszczeniowa i żądasz serwisu za swoje ciężko zarobione pieniądze.
Tu zależymy sami od siebie. Nikt nam nie gotuje, nie ma cateringu i nie ma tu mamuś, które po nas sprzątną, żebyśmy mogli się na tych wakacjach pobawić. Jak sobie pościelimy, tak się wyśpimy.

Potrzebujesz działać non stop oraz rozwijać się szybciej i szybciej…
Z takim podejściem nie wytrzymasz spotkania z naturą ani jej rytmów; środowiska bez bodźców, czasu bez deadlinów, ciszy medytacji ani samotności odosobnień. Stracisz czas.

Chcesz zmiany ale bez wysiłku i dyscypliny.
Wataha to nie magia. Samo się nie zatrzyma i nie wytrzyma. Nikt za Ciebie nie skruszy oporu ani nie przekroczy lęku. Bez zaangażowanego działania nie będzie efektów.

Szukasz na zewnątrz, zamiast w sobie.
Na Watasze idziemy wgłąb, bez oglądania się na zewnętrzne wymówki czy usprawiedliwienia. Dbamy wprawdzie o sprzyjające warunki, lecz to nie one decydują o zmianie, tylko wewnętrzne skupienie i rosnące zaufanie do samego siebie.

Chcesz zostać superbohaterką! A może już nią jesteś?
Mozolnym budowniczym własnego ego mówimy życzliwe nie. Nie tutaj, nie z nami, nie tą metodą. Nie zawracaj sobie głowy Watahą.

Drogowskazy

Terminy Watah 2023
15 – 22.04.2023 (WIERZBA), prowadzący: Kasia, Wojtek, Ula – brak miejsc, lista rezerwowa
29.04 – 6.05.2023 (BRZOZA), prowadzący: Kasia, Aneta
27.05 – 3.06.2023 (JABŁOŃ), prowadzący: Kasia, Aneta, Łukasz
30.09 – 6.10.2023 (KALINA), prowadzący: Kasia, Wojtek, Aneta

Jeśli jesteś już Wilczycą, nasłuchuj swojej Watahy – potrzebują Cię tam i nawołują. Skontaktujemy się z Tobą – byś mogła dać głos.

Jeśli jeszcze nie hasałaś z nami po lesie – skocz do formularza poniżej

Jeśli chciałabyś zaproponować udział w Watasze swojemu facetowi – zgłoś go tutaj.

W oczekiwaniu na Watahę zapraszamy Cię na Warsztaty Oddychania Integratywnego, będące jedną z metod terapeutycznych, z którymi spotkasz się na Watasze.

Cena 3 950 PLN i obejmuje:

 • schronienie na 7 dni,
 • artykuły spożywcze do przygotowania wegetariańskich posiłków na 7 dni
 • lektorów

Cena nie obejmuje:

 • kosztów dojazdu oraz ubezpieczenia.

Zgłoszenia i informacje dodatkowe:

Po wysłaniu do nas formularza zgłoszeniowego, skontaktujemy się z tobą i ustalimy dalsze szczegóły Twojego uczestnictwa w Watasze. Zgłoszenie uważamy za wiążące po wpłaceniu bezzwrotnego zadatku w wysokości 1000 PLN. Wpłata pozostałej części inwestycji następuje przed rozpoczęciem warsztatu i jest potwierdzeniem uczestnictwa w nim. Jeżeli zrezygnujesz z warsztatu na mniej niż 30 dni przed jego rozpoczęciem, jest również bezzwrotna.

Ponieważ liczba uczestników jest ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność nadsyłania zgłoszeń i powiązanych z nimi płatności.

Obecność na całości warsztatu jest obowiązkowa. Warsztat zaczyna się w sobotę (w wyjątkowych wypadkach w niedzielę) wieczorem, kończy w kolejną sobotę po śniadaniu. To jest Twój święty czas. Nie kombinuj i nie planuj odwiedzin u cioci w Ustrzykach… Warsztat kończymy w sobotę abyś, jeśli będziesz chciała, mogła wyprawić się jeszcze samotnie w góry czy w inny sposób, w swojej przestrzeni zintegrować to, co stało się Twoim doświadczeniem. Będziesz miała czas na powolny powrót do swojego świata w niedzielę.

Wataha Cię wzywa

.