fbpx

Wataha

Gdzie podziała się dzikość, apetyt na życie i odwaga podążania za głosem serca? Zapytaj wilczycę w sobie oraz inne wilczyce. Spotkajmy się w kręgu! Nie musisz być z tym sama… Razem możemy widzieć jaśniej i słyszeć więcej – czas sobie przypomnieć, że jesteśmy siostrami. A Ty jesteś jedną z nas.

Zapraszamy Cię na intensywny tygodniowy pobyt na łonie natury – w kręgu kobiet, w pobliżu wilczej watahy. Wyruszymy w drogę do lasu – “za Tą, Która Wie”… Niech to będzie Twój święty czas, w którym widzisz i opatrujesz rany, a także sięgasz po jeszcze nieodkryte skarby swojego potencjału. Krąg kobiet to przestrzeń aktywizacji mocy – bezpieczne miejsce na wyjątkowe zmiany i podjęcie decyzji o dalszej drodze.

Wilczym tropem

Wataha dla kobiet jest trzyletnim, interpersonalnym treningiem. Coroczne spotkania w kobiecym kręgu, pośród dziewiczej przyrody, są programem rozwojowym na kilka lat.

Posłużymy się pradawnymi szamańskimi technikami. Nauczymy się ich używać w życiu codziennym – tak by stały się pomocnym narzędziem w uzdrawianiu siebie oraz świata. Dzięki nim poznamy swoich sprzymierzeńców – przodków i przodkinie, duchy przyrody oraz zwierzęta mocy – i wyruszymy w drogę. 

 • Dowiemy się co oznacza chodzić po własnych śladach. Złapiemy głęboki oddech, wsłuchamy się w głos serca – odnowimy swoją duszę. Z wyprawy powrócimy mocniejsze i świadome tej mocy. 
 • Dotkniemy aspektu nieagresywnej niezależności i samodzielności, która uwalnia mężczyzn od roli opiekunów i wybawców, nie kastrując ich zarazem. Zbadamy też dynamikę naszej relacji ze światem – tak, byśmy mogły bez gniewu i strachu kreować swoje miejsce na Ziemi, w zgodzie z Jej naturalnym rytmem. 
 • Zyskamy wgląd w to, kim jesteśmy, co chcemy i dokąd zmierzamy. Odnajdziemy swoje miejsce we watasze. Wspólnie będziemy odkrywać i rozwijać swoją intencję. 
 • Zbadamy odciśnięte w nas ślady matki i ojca oraz wzorce kulturowe i same zdecydujemy, co z tego chcemy pozostawić, z czego chcemy czerpać, a co już przestało pełnić swoją funkcję. 
 • Nauczymy się tworzyć rytuały, które zakorzenią nas w pełni świadomej kobiecości.
 • Pozwolimy odpłynąć wszystkiemu temu, co zabrania nam żyć w harmonii. 

Wszystko to z dbałością o równowagę między energią tego, co we wszechświecie kobiece i męskie oraz w głębokim szacunku do rytmów przyrody oraz naszych ciał.

Na czele WATAHY stoją przewodnicy i przewodniczki – navigatorzy, biorą odpowiedzialność za przewodnictwo wilczego stada i prowadzą je przez ostępy lasu i psychiki.

Najważniejsza dla efektów WATAHY jest moc stada: spójność, mądrość i dynamika grupy. Ważniejsza nawet niż przewodnictwo, bo para alfa bez watahy nic nie znaczy i nic nie zdziała.

Pełne przygód wędrówki, w trakcie których będziemy badać nieznane tereny pośród dzikiej przyrody, pozwolą nam odkryć niezbadane obszary wewnątrz nas samych. Miejsca, gdzie nikt nam nie przeszkadza, w których jesteśmy przekierowani do strefy wewnętrznego spokoju, którędy możemy wkroczyć w przestrzeń, w której możemy liczyć tylko na samą siebie, gdzie ponosimy pełną odpowiedzialność za samą siebie i uczymy się jak samej kreować nowe życiowe sytuacje.

Dołączając do Watahy

Wyruszysz w fascynującą podróż w poszukiwaniu archetypu Dzikiej Kobiety.

Nauczysz się dbać o zasoby energii i zaangażowanie – grupy oraz swoje własne.

Nauczysz się rozpoznawać nowe talenty i potencjały – zarówno u siebie jak i u innych Wilczyc.

Odpoczniesz oraz nabierzesz wigoru i energii na kolejny etap swojego życia.

Zawiążesz dojrzałe przyjaźnie i doświadczysz co to mądra wspólnota oraz moc kobiecego kręgu.

Zasmakujesz radości współdziałania oraz przygód współtworzenia.

Staniesz się dobrym strategiem i cierpliwą uczennicą własnej dzikości.

Wracając do lasu

Las przygotowuje dla nas nieoczekiwane sytuacje, w których możemy poddać próbie własną inwencję i kreatywność. Mamy tutaj możliwość obserwowania sposobów w jaki zazwyczaj reagujemy, które oferują nam automatyczne rozwiązania danej sytuacji. Ale mamy tutaj również możliwość zrozumienia, że w stosunku do danych kwestii możemy postępować także inaczej. Kiedy kroczymy przez cichy las, nasze mózgi zaczynają odbierać inne częstotliwości. Z początku staramy się walczyć z ogromem naszych chaotycznych myśli, ale kiedy tylko znajdziemy spokój, ich napór stopniowo ucicha. Zaczniemy myśleć jasno i będziemy czuć się oczyszczeni.

Zaczniemy uświadamiać sobie kim jesteśmy, dokąd dążymy i czego chcemy. Zaczniemy kreować swój własny świat. Wędrówka przez las jest symbolem naszego życia. Mamy czas. Przychodzimy nieprzygotowani. Odchodzimy przygotowani. Jest to okres, kiedy dojrzewa nasza świadomość. Z leśnej wędrówki powrócimy silniejsi, będziemy znać swój cel i będziemy w stanie wziąć odpowiedzialność za swoje własne życie.

Warsztaty odbywają się w Bieszczadach, w warunkach zbliżonych do survivalowych, w miejscu sprzyjającym docenieniu prostoty życia oraz odnalezieniu się w bliskim kontakcie z dziką naturą. Surowe warunki uczą nas:

 • Odwagi, odporności, uważności, kooperacji, odpowiedzialności oraz współodpowiedzialności.
 • Dają też poczucie, że to co w danej chwili robię niesie w sobie niezaprzeczalny sens i jednoczesny pożytek dla mnie i dla społeczności.
 • Doceniać wartości i zachowania proekologiczne, sprzyjając odkrywaniu oczywistej prawdy, że to co jest dobre dla środowiska jest również dobre dla mnie.

Dla utrzymania poziomu energii WATAHY, wyniesionego z intensywnego, tygodniowego pobytu, zalecamy regularne uzupełnianie procesu uczestniczeniem w Warsztatach Oddychania Integratywnego.

Dla kogo jest Wataha

Wataha to propozycja dla tych, które właśnie doświadczają życiowego kryzysu lub słyszą wołanie (a czasem wycie) swojego wewnętrznego ja. Wołanie o inne życie, o więcej pasji i o autentyczne relacje. O miłość własną, a przede wszystkim o czas poza czasem…

Zapomnij o Watasze jeśli:

Jesteś roszczeniowa i żądasz serwisu za swoje ciężko zarobione pieniądze.
Tu zależymy sami od siebie. Nikt nam nie gotuje, nie ma cateringu i nie ma tu mamuś, które po nas sprzątną, żebyśmy mogli się na tych wakacjach pobawić. Jak sobie pościelimy, tak się wyśpimy.

Potrzebujesz działać non stop oraz rozwijać się szybciej i szybciej…
Z takim podejściem nie wytrzymasz spotkania z naturą ani jej rytmów; środowiska bez bodźców, czasu bez deadlinów, ciszy medytacji ani samotności odosobnień. Stracisz czas.

Chcesz zmiany ale bez wysiłku i dyscypliny.
Wataha to nie magia. Samo się nie zatrzyma i nie wytrzyma. Nikt za Ciebie nie skruszy oporu ani nie przekroczy lęku. Bez zaangażowanego działania nie będzie efektów.

Szukasz na zewnątrz, zamiast w sobie.
Na Watasze idziemy wgłąb, bez oglądania się na zewnętrzne wymówki czy usprawiedliwienia. Dbamy wprawdzie o sprzyjające warunki, lecz to nie one decydują o zmianie, tylko wewnętrzne skupienie i rosnące zaufanie do samego siebie.

Chcesz zostać superbohaterką! A może już nią jesteś?
Mozolnym budowniczym własnego ego mówimy życzliwe nie. Nie tutaj, nie z nami, nie tą metodą. Nie zawracaj sobie głowy Watahą.

Drogowskazy

Terminy Watah 2023

15 – 22.04.2023 (WIERZBA), prowadzący: Kasia, Wojtek, Ula – brak miejsc, lista rezerwowa

29.04 – 6.05.2023 (BRZOZA), prowadzący: Kasia, Aneta – brak miejsc, lista rezerwowa

27.05 – 3.06.2023 (JABŁOŃ), prowadzący: Kasia, Aneta, Syriusz – brak miejsc, lista rezerwowa

30.09 – 7.10.2023 (KALINA), prowadzący: Kasia, Wojtek, Aneta – brak miejsc, lista rezerwowa

Jeśli jesteś już Wilczycą, nasłuchuj swojej Watahy – potrzebują Cię tam i nawołują. Skontaktujemy się z Tobą – byś mogła dać głos.

Jeśli jeszcze nie hasałaś z nami po lesie – skocz do formularza poniżej

Jeśli chciałabyś zaproponować udział w Watasze swojemu facetowi – zgłoś go tutaj.

W oczekiwaniu na Watahę zapraszamy Cię na Warsztaty Oddychania Integratywnego, będące jedną z metod terapeutycznych, z którymi spotkasz się na Watasze.

Cena 3 950 PLN i obejmuje:

 • schronienie na 7 dni,
 • artykuły spożywcze do przygotowania wegetariańskich posiłków na 7 dni
 • lektorów

Cena nie obejmuje:

 • kosztów dojazdu oraz ubezpieczenia.

Zgłoszenia i informacje dodatkowe:

Po wysłaniu do nas formularza zgłoszeniowego, skontaktujemy się z tobą i ustalimy dalsze szczegóły Twojego uczestnictwa w Watasze. Zgłoszenie uważamy za wiążące po wpłaceniu bezzwrotnego zadatku w wysokości 1000 PLN. Wpłata pozostałej części inwestycji następuje przed rozpoczęciem warsztatu i jest potwierdzeniem uczestnictwa w nim. Jeżeli zrezygnujesz z warsztatu na mniej niż 30 dni przed jego rozpoczęciem, jest również bezzwrotna.

Ponieważ liczba uczestników jest ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność nadsyłania zgłoszeń i powiązanych z nimi płatności.

Obecność na całości warsztatu jest obowiązkowa. Warsztat zaczyna się w sobotę (w wyjątkowych wypadkach w niedzielę) wieczorem, kończy w kolejną sobotę po śniadaniu. To jest Twój święty czas. Nie kombinuj i nie planuj odwiedzin u cioci w Ustrzykach… Warsztat kończymy w sobotę abyś, jeśli będziesz chciała, mogła wyprawić się jeszcze samotnie w góry czy w inny sposób, w swojej przestrzeni zintegrować to, co stało się Twoim doświadczeniem. Będziesz miała czas na powolny powrót do swojego świata w niedzielę.

Wataha Cię wzywa

.