fbpx

Wataha

Droga poprowadzi przez leśne ostępy, przez pograniczne pasmo zachodniej części polskich Bieszczad. Cicha wędrówka śladami wilków umożliwi przekierowanie uwagi z bodźców zewnętrznych na wewnętrzne doznania. Umożliwi odkrycie drogi do wewnętrznego samouświadomienia i poznawania siebie samego jako osoby, która w sposób naturalny może kreować swoje życie. Wędrówka w dzikiej okolicy, w bliskości miejsc, gdzie występują wilki, przyniesie Ci wyciszenie, wzmocnienie swojego ja i bezcenną introspekcję swojej własnej egzystencji.

Wilczym tropem

WATAHA jest trzyletnim programem rozwojowym. Zawiązuje się w pierwszym sezonie i pracuje razem w kolejnych latach. Naturalną częścią dynamiki wilczej watahy jest migracja wilków między różnymi watahami. Podobnie rzecz się ma w naszej ludzkiej watasze zawiązanej w Bieszczadach. 

Zdarza się, że z powodów losowych któryś z Wilków nie może uczestniczyć w terminie, w którym spotyka się jego macierzysta Wataha. Przyłącza się wtedy do innej – ubogacając ją swoją obecnością i uczestnicząc w kolejnym etapie wędrówki w innej grupie. W kolejnym roku powraca do swojej rodzimej Watahy lub pozostaje w nowej. Zdarza się też, że w Watasze zwalnia się miejsce. Dobieramy wtedy innego, nowego członka Watahy na jego miejsce. Szukamy młodego wilka, który najwięcej wniesie do wilczej grupy.

Na czele WATAHY stoją przewodnicy – Kasia Kordylewska i Wojciech Eichelberger. Oboje razem albo któreś z nich samodzielnie – przy wsparciu innego navigatora wywodzącego się ze starszyzny grupy – biorą odpowiedzialność za przewodnictwo wilczego stada i prowadzą je przez ostępy lasu i psychiki. Wojciech dołącza w drugim i/lub trzecim roku.

Najważniejsza dla efektów WATAHY jest moc stada: spójność, mądrość i dynamika grupy. Ważniejsza nawet niż przewodnictwo, bo para alfa bez watahy nic nie znaczy i nic nie zdziała.

Pełne przygód wędrówki, w trakcie których będziemy badać nieznane tereny pośród dzikiej przyrody, pozwolą nam odkryć niezbadane obszary wewnątrz nas samych. Miejsca, gdzie nikt nam nie przeszkadza, w których jesteśmy przekierowani do strefy wewnętrznego spokoju, którędy możemy wkroczyć w przestrzeń, w której możemy liczyć tylko na samego siebie, gdzie ponosimy pełną odpowiedzialność za samego siebie i uczymy się jak samemu kreować nowe życiowe sytuacje.

Jesteśmy bezpieczni, jako część stada, które przy codziennych wspólnych rytuałach rozpalania ogniska i przygotowywania pożywienia, kreuje przestrzeń współistnienia i wzajemnego wsparcia, gdzie każdy posiada własne, jemu przypisane, tak samo ważne miejsce. Mieć wilka we własnych myślach oznacza wziąć głęboki oddech, marzyć o wolności i być otwartym na wszelkie możliwości. Podczas magicznych spotkań z dziewiczą przyrodą, podziwiając nieoczekiwane widoki na doliny, przypominamy sobie własne sny i coraz wyraźniej uświadamiamy sobie własne marzenia. Uczymy się, jak wyznaczać dogłębne cele. Wędrówka po śladach wilka oznacza podążanie za swym własnym wewnętrznym celem.

Dołączając do Watahy

Wyruszysz w fascynującą podróż w poszukiwaniu archetypu Dzikiego Mężczyzny.

Nauczą się lepiej komunikować, rozwinie się ich uważność (mindfulness) oraz koncentracja – dzięki czemu zwiększy się ich skuteczność biznesowa.

Poprzez trening mentalny i obcowanie z szerszymi ideami rozwiną zdolności strategicznego myślenia.

Odpoczniesz oraz nabierzesz wigoru i energii na kolejny etap swojego życia.

Na skutek obcowania z naturą oraz wspólnych działań poczują, czym jest prawdziwa integracja oraz współdziałanie.

Odkryją radość i satysfakcję płynące z pozytywnych wzmocnień w grupie, ze wzajemnego wsparcia oraz rozwijania swoich talentów.

Nauczą się dbać o zasoby energii i zaangażowanie – grupy oraz swoje własne.

Wracając do lasu

Las przygotowuje dla nas nieoczekiwane sytuacje, w których możemy poddać próbie własną inwencję i kreatywność. Mamy tutaj możliwość obserwowania sposobów w jaki zazwyczaj reagujemy, które oferują nam automatyczne rozwiązania danej sytuacji. Ale mamy tutaj również możliwość zrozumienia, że w stosunku do danych kwestii możemy postępować także inaczej. Kiedy kroczymy przez cichy las, nasze mózgi zaczynają odbierać inne częstotliwości. Z początku staramy się walczyć z ogromem naszych chaotycznych myśli, ale kiedy tylko znajdziemy spokój, ich napór stopniowo ucicha. Zaczniemy myśleć jasno i będziemy czuć się oczyszczeni.

Zaczniemy uświadamiać sobie kim jesteśmy, dokąd dążymy i czego chcemy. Zaczniemy kreować swój własny świat. Wędrówka przez las jest symbolem naszego życia. Mamy czas. Przychodzimy nieprzygotowani. Odchodzimy przygotowani. Jest to okres, kiedy dojrzewa nasza świadomość. Z leśnej wędrówki powrócimy silniejsi, będziemy znać swój cel i będziemy w stanie wziąć odpowiedzialność za swoje własne życie.

Warsztaty odbywają się będą w Bieszczadach, w warunkach zbliżonych do survivalowych, w miejscu sprzyjającym docenieniu prostoty życia oraz odnalezieniu się w bliskim kontakcie z dziką naturą. Surowe warunki uczą nas:

  • Odwagi, odporności, uważności, kooperacji i odpowiedzialności i współodpowiedzialności.
  • Dają też poczucie, że to co w danej chwili robię niesie w sobie niezaprzeczalny sens i jednoczesny pożytek dla mnie i dla społeczności.
  • Doceniać wartości i zachowania proekologiczne, sprzyjając odkrywaniu oczywistej prawdy, że to co jest dobre dla środowiska jest również dobre dla mnie.

Dla utrzymania poziomu energii WATAHY, wyniesionego z intensywnego, tygodniowego pobytu, zalecamy regularne uzupełnianie procesu uczestniczeniem w Warsztatach Oddychania Integratywnego.

Dla kogo jest Wataha

Szef szefów

Jesteś managerem, liderem. Zwycięzcą też. Człowiek sukcesu. Samiec alfa – tak mówią… Z zapałem wspinałeś się po szczeblach kariery i walczyłeś o sukces. By na szczycie odkryć, że Cię to nie cieszy. Coś się wypaliło, coś zgasło… Wataha sprawi, że zapłonie na nowo. Jaśniejszym i cieplejszym światłem. Marzeniem chłopca oraz determinacją mężczyzny.

Drugi Jobs

Jesteś przedsiębiorcą. Kasa się zgadza. Masz dar przekonywania. Wiesz, na czym zależy klientowi i jakie są jego potrzeby. Możliwe też, że masz już od tego ludzi i pewnie wiesz, jak ich motywować. A jednak (nie od dziś) brakuje Ci energii. Coraz trudniej ukrywać irytację, zmęczenie oraz wewnętrzną potrzebę zmiany. Chęć, żeby rzucić to wszystko i… jechać na Watahę. Najwyższa pora!

Dobry facet

Dobry aż do znudzenia. Swojego albo jej. Coraz częściej nieobecny… Nie dlatego, że Ci nie zależy. Po kilku latach czujesz, że znacie się dłużej, a jednak mniej niż kiedyś. Potrzebujesz dystansu, który pomoże Ci wrócić do związku i poczuć, co tam teraz, dla Was, jest? Wataha to ścieżka wgłąb relacji – szansa na jej kolejne życie. Wrócisz prawdziwszy, bardziej dziki i gotowy na nowy rodzaj zaangażowania.

Zapracowany tata

Dzieci potrzebują zabawy i wsparcia. Struktury i miłości. Są jak małe wilczki, z ufnością wpatrzone w ojca i matkę lub uciekające od ich zamrożonych emocji z piskiem. Jeśli kochasz, ale one tego nie czują – czas na Watahę! Na własnej skórze doświadczyć radości, złości i żalu. Dzięki temu zrozumiesz i pokochasz je na jeszcze głębszym poziomie.

Zapomnij o Watasze jeśli:

Jesteś roszczeniowy i żądasz serwisu za swoje ciężko zarobione pieniądze.
Tu zależymy sami od siebie. Nikt nam nie gotuje, nie ma cateringu i nie ma tu mamuś, które po nas sprzątną, żebyśmy mogli się na tych wakacjach pobawić. Jak sobie pościelimy, tak się wyśpimy.

Potrzebujesz działać non stop oraz rozwijać się szybciej i szybciej…
Z takim podejściem nie wytrzymasz spotkania z naturą ani jej rytmów; środowiska bez bodźców, czasu bez deadlinów, ciszy medytacji ani samotności odosobnień. Stracisz czas.

Chcesz zmiany ale bez wysiłku i dyscypliny.
Wataha to nie magia. Samo się nie zatrzyma i nie wytrzyma. Nikt za Ciebie nie skruszy oporu ani nie przekroczy lęku. Bez zaangażowanego działania nie będzie efektów.

Szukasz na zewnątrz, zamiast w sobie.
Na Watasze idziemy wgłąb, bez oglądania się na zewnętrzne wymówki czy usprawiedliwienia. Dbamy wprawdzie o sprzyjające warunki, lecz to nie one decydują o zmianie, tylko wewnętrzne skupienie i rosnące zaufanie do samego siebie.

Chcesz zostać superbohaterem! A może już nim jesteś?
Mozolny budowniczym własnego ego mówimy życzliwe nie. Nie tutaj, nie z nami, nie tą metodą. Nie zawracaj sobie głowy Watahą.

Chcesz stuningować swojego faceta na lepszy model.
To nie jest terapia małżeńska ani poprawczak. Niewątpliwie dostanie przestrzeń na zatrzymanie i wgląd w siebie i waszą relację. Może wrócić odmieniony ale niekoniecznie taki jak byś chciała.

Drogowskazy

Terminy Watah 2023

13-20.052023 (DĄB), prowadzący: Kasia, Wojtek, Grzesiek – brak miejsc, lista rezerwowa

16-23.09.2023 (KLON), prowadzący: Kasia, Syriusz, Grzesiek – brak miejsc, lista rezerwowa

14-21.10.2023 (GRAB), prowadzący: Kasia, Syriusz, Grzesiek – brak miejsc, lista rezerwowa

4-11.11.2023 (JESION), prowadzący: Kasia, Wojtek, Grzesiek – brak miejsc, lista rezerwowa

18-25.11.2023 (BUK), prowadzący: Kasia, Syriusz, Grzesiek – brak miejsc, lista rezerwowa

Jeśli jesteś już Wilkiem, nasłuchuj swojej Watahy – potrzebują Cię tam i nawołują. Skontaktujemy się z Tobą – byś mógł dać głos.

Jeśli jeszcze nie hasałeś z nami po lesie – skocz do formularza poniżej.

W oczekiwaniu na Watahę zapraszamy Cię na Warsztaty Oddychania Integratywnego, będące jedną z metod terapeutycznych, z którymi spotkasz się na Watasze.

Cena 3 950 PLN i obejmuje:

  • schronienie na 7 dni,
  • artykuły spożywcze do przygotowania wegetariańskich posiłków na 7 dni
  • lektorów

Cena nie obejmuje:

  • kosztów dojazdu oraz ubezpieczenia.

Zgłoszenia i informacje dodatkowe:

Po wysłaniu do nas formularza zgłoszeniowego, skontaktujemy się z tobą i ustalimy dalsze szczegóły Twojego uczestnictwa w Watasze. Zgłoszenie uważamy za wiążące po wpłaceniu bezzwrotnego zadatku w wysokości 1000 PLN. Wpłata pozostałej części inwestycji następuje przed rozpoczęciem warsztatu i jest potwierdzeniem uczestnictwa w nim. Jeżeli zrezygnujesz z warsztatu na mniej niż 30 dni przed jego rozpoczęciem, jest również bezzwrotna.

Ponieważ liczba uczestników jest ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność nadsyłania zgłoszeń i powiązanych z nimi płatności.

Obecność na całości warsztatu jest obowiązkowa. Warsztat zaczyna się w sobotę wieczorem, kończy w kolejną sobotę po śniadaniu. To jest Twój święty czas. Nie kombinuj i nie planuj odwiedzin u cioci w Ustrzykach… Warsztat kończymy w sobotę abyś, jeśli będziesz chciał, mógł wyprawić się jeszcze samotnie w góry czy w inny sposób, w swojej przestrzeni zintegrować to, co stało się Twoim doświadczeniem. Będziesz miał czas na powolny powrót do swojego świata w niedzielę.

Wataha Cię wzywa

.